Akça Pakça 5 Gram

Akça Pakça 5 Gram

Tadında ve kokusunda çocukluğumuzdan izler taşıyan, hepimizin hafızasında nostaljik ve unutulmaz un kurabiyesi lezzetinin yepyeni yorumu Akça Pakça. Un kurabiyesinin sade güzelliğine nefis Antep fıstıklarını koyduk ve damağınıza layık lezzetli mi lezzetli bir kurabiye pişirdik. Ninelerimizin un kurabiyesini özleyenlerin özlemlerini giderecekleri bu eşsiz Massara tadı sizi geçmişe götürecek.

Ballı Çıtır 5 Gram

Ballı Çıtır 5 Gram

Tek bir ısırıkla bal ve susamın tüm cazibesi damaklarınızda çıtırdarken aklınızdaki tek düşünce bir sonraki lokmaya geçmek olacak. Balın ve susamın mucizevi lezzetinden yola çıktık, Ballı Çıtır’ı fırına verdik. Massara Lezzet Ailesi’nin üyesi, yeni bir tat, yeni bir çıtır. Sizleri alışkanlık tehlikesi olan Ballı Çıtır lezzetinin ne kadar çabuk bitebileceğini keşfetmeye davet ediyoruz.

Hindistan Cevizi Rüyası 5 Gram

Hindistan Cevizi Rüyası 5 Gram

Massara’nın lezzetli hamuruyla, Hindistan Cevizinin aromatik karakteri Massara mutfağında buluştu. Massara Lezzet Ailesi olarak doğanın bu cömert hediyesine usta eller ile bir dokunuş da biz yaptık. Ağızda dağılan dokusu ve sizi alıp götüren tadı ile Hindistan Cevizi Rüyasını, içine biraz da sevgi koyarak fırınladık.

Susamlı Babil 5 Gram

Susamlı Babil 5 Gram

Nefis Babil Kurabiyemizin susam ile birlikte eşsiz bir başka yorumu Susamlı Babil. Bereketiyle sofraları birleştiren, tatlı yedirip tatlı konuşturan, özenle seçilmiş hurmalar ile tap taze susamları lezzetli Massara hamuruyla buluşturduk. Siz doya doya yiyin diye güzelce pişirdik. Ortaya Babil Kralı’nı bile kıskandıran lezzette, mis gibi bir kurabiye çıkardık.

Kullandığımız Malzemeler

Eşsiz Massara lezzetlerinin arkasında en kaliteli malzemelerin doyulmaz tatları var.

Antep Fıstığı

Antep Fıstığı

Ülkemizde ilk kez Gaziantep’te yetiştirildiği için antep fıstığı olarak anılan bu kabuklu meyve, özellikle B6 vitamini açısından oldukça zengindir. Hücre yapılarını yenilemeye yardımcı olduğundan ciltte yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Sindirim sistemi ve sinir sistemi işleyişini destekler, kas gelişimine yardımcı olur. Görme bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Bal

Bal

Cilalı taş devrinden bu yana insanlık tarihine eşlik eden bir besin olan bal, kan hücrelerini yenileme özelliği sayesinde birçok hastalığın etkilerini daha oluşmadan engellemeye yardımcı olur. C vitamini ve demir eksikliğinin giderilmesinde ise önemli bir rol oynar. Cilt güzelliğine de faydası olan bal, bir gençlik iksiri gibi vücut metabolizmasının kendisini yenilemesine destek veren bir besin kaynağıdır. Özellikle aç karnına yenilmesi tavsiye edilir.

Ceviz

Ceviz

Türk mutfağında hem tatlı hem tuzlu tarifler için vazgeçilmez olan ceviz, lezzeti kadar faydalarıyla da önemli bir yere sahiptir. İçeriğinde ki kalsiyum, demir, magnezyum ve selenyum gibi önemli minerallerin yanı sıra, A, C, E, K ve B vitaminleri bakımından da oldukça zengindir. Özellikle şeklinden dolayı insan beynine benzetilen ceviz tam bir beyin dostudur. Hafıza kaybı, depresyon ve strese karşı birebirdir.

Fındık

Fındık

Antik adı ile ‘Pontos Cevizi’ olarak bilinen fındık, Kuzey yarımkürenin ılıman iklimlerinde yetişen kıymetli bir ağacın meyvesidir. İnsanlık tarihinin en kadim ve insanlığın gelişiminde kritik rol oynayan besinlerinden birisidir. Eczacılıktan saray mutfaklarına kadar geniş bir gastronomik cetvele sahip, sağlıklı bir yağ deposu olan fındık; kas ve kemik gelişimine destek verir, fiziksel ve zihinsel rahatlamayı sağlar ve kalp damar hastalıklarıyla savaşır. Bereketli Doğu Karadeniz topraklarının ev sahipliğini yaptığı fındık, E ve B vitaminleri, Omega 3, demir, potasyum, kalsiyum, çinko ve magnezyum açısından oldukça zengindir.

Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi

Anavatanı tam olarak bilinmese de tüm tropikal iklimlerde yetişen hindistan cevizi, düzenli olarak tüketildiğinde kemikler ve dişler için tam bir koruyucudur. İçeriğindeki yağ asitleri sayesinde kuru ciltler ve kuru saçlar için önemli bir nemlendirici özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve buna bağlı olarak vücuttaki bakteri ve virüslere karşı oldukça etkilidir. Hücreler için enerji kaynağı olmasının yanında diyabete karşı etkin bir rol oynar.

Hurma

Hurma

Babil Uygarlığının tüm insanlığa bir armağanı olan hurma insan sağlığı açısından kuşkusuz en faydalı besinlerin başında gelir. Hurmanın içerdiği mineral ve vitaminler saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Tam bir kalp dostudur, antioksidan kaynağıdır, hafızayı güçlendirir, diyabete ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarına birebirdir. Sinir ve sindirim sistemini düzenler, yaşlanmayı geciktirir. Kemikleri ve gözleri kuvvetlendirir.

İncir

İncir

Kibele’nin kutsal meyvesi incir, Anadolu’nun kadim mucizelerinden biri olarak bilinir. İçinde yok yok desek yeridir. Güçlü bir antioksidandır, bağışıklık sistemini güçlendirir,sindirim sistemine yardımcı olur, vücut direncini güçlendirir ve yorgunluk hissini ortadan kaldırır. Tüm bunların yanında A, E ve K gibi birçok vitamin açısından da oldukça cömert bir meyvedir ve alırken özellikle koyu renkli olanları tercih edilmelidir.

Kaju Fıstığı

Kaju Fıstığı

Güney Amerika yerlilerinin yüzyıllardır yetiştirdiği kaju fıstığı, C, E, K ve B6, B12 vitaminlerini içerisinde çokça barındırıyor ve tüm bunlara ek olarak magnezyum, demir, sodyum ve potasyum gibi minerallerin deposu olarak biliniyor. Yüksek antioksidan özelliği sayesinde vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur, kalp sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Uyku sorunu yaşayanlar için birebirdir. Sinir sistemini rahatlatarak baş ağrılarını azaltır.

Kakao

Kakao

Maya Uygarlığının bizlere mirası kakao, insan vücudu için en değerli besinlerden biri. Kakaonun içerdiği antioksidanların, özellikle beyne giden damarlardaki kan akışını hızlandırdığı ve rahatlattığı biliniyor. Aynı zamanda kalp hastalığı ve demansı önlediği de son araştırmalarla kanıtlandı. Kakao vücutta mutluluk hormonu salgılanmasını tetiklediği için stresli bir günü geride bırakmanın en keyifli yolu olarak kabul ediliyor.

Susam

Susam

Doğu’nun kadim tohumlarından biri olan susam, mutfaklarda kullanılmasının yanı sıra koruyucu ve tedavi edici özellikleriyle de bilinir. A, E ve C vitaminleri içeren susam aynı zamanda mineraller açısından da çok zengindir. İçerdiği mineral ve vitaminler özellikle kalp ve kemik sağlığı için oldukça yararlıdır. Tüm bunların yanında cilt ve saç sağlığı açısından çok faydalıdır. Susamın ağrı kesici özelliği ise asırlardır Anadolu’da yaygın olarak kullanılan bir tedavi ürünüdür.